Harmonogram zajęć | 13.04.2024 r.

Data: 04.04.2024

Witajcie Młodzi Odkrywcy!
Przed Wami drugie w semestrze letnim zajęcia, na które serdecznie zapraszamy w sobotę tj. 13 kwietnia br. Przygotowaliśmy dla Was cztery interesujące tematy:

  1. Zawody wczoraj, dziś, jutro i… pojutrze

Pracownicy jakich branż są poszukiwani na rynku pracy? Które zawody już niedługo odejdą w niepamięć? Jakie ścieżki kariery pojawią się w przyszłości? Młodzi odkrywcy poznają trendy na rynku pracy, przykłady zawodów zagrożonych, na które zapotrzebowanie stopniowo maleje oraz zawody, które prawdopodobnie będą poszukiwane w przyszłości.

Zajęcia poprowadzi mgr Katarzyna Mielcarek, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Doradczyni kariery oraz certyfikowana trenerka FRIS®. Brała udział w licznych warsztatach z zakresu kompetencji miękkich oraz rozwoju kariery. Pracuje m.in. ze studentami, których wspiera w kreowaniu własnej ścieżki zawodowej. W wolnym czasie zajmuje się odtwórstwem historycznym epok późnego średniowiecza.

    1. Ile metrów bandaża potrzeba do zrobienia mumii?

    Każdy z nas wie jak wygląda bandaż i do czego służy. Można go wykorzystać na wiele sposobów. Może on służyć do opatrywania krwawiących ran czy do unieruchomienia kończyny. Dzieci podczas zajęć w sposób praktyczny wykorzystają przedstawioną wiedzę na temat zwojów kłosowych, kolistych, śrubowych i żółwiowych, zamieniając się w MUMIE. Pojawia się tylko pytanie – ile metrów bandaża do tego potrzeba?

    Zajęcia poprowadzą Sabina Płóciennik, Maja Mrozińska, pielęgniarki, studentki studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo w ANS w Pile, a także wolontariuszki w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, gdzie w czasie wolnym edukują dzieci, młodzież i osoby dorosłe w zakresie zdrowia i pierwszej pomocy przedmedycznej.

    1. Bezpieczny komputer

    Bezpieczny komputer to bardzo ogólne pojęcie o szerokim zastosowaniu, ale czy tak naprawdę wiemy, jak wygląda bezpieczna praca z komputerem? Wraz z rozwojem technologicznym należy podnieść świadomość użytkowników urządzeń elektronicznych jak poprawnie je używać. Na zajęciach zostaną przedstawione zasady prawidłowej i ergonomicznej postawy pracy przy komputerze, ćwiczenia relaksacyjne umożliwiające rozluźnienie najbardziej obciążonych partii naszego ciała przez tryb siedzący. Oprócz samej ergonomii pracy dowiemy się jak najlepiej zabezpieczyć dostęp do danych znajdujących się na naszym komputerze i publikowanych przez nas w sieci.

    Zajęcia poprowadzi mgr inż. Damian Leszczyński, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku informatyka (mgr inż.); od 14 lat pracuje w branży informatycznej. Uzyskał międzynarodowy certyfikat CEH v12 (Certified Ethical Hacker) dot. zakresu bezpieczeństwa danych. Jest wykładowcą przedmiotów dot. bezpieczeństwa przetwarzania danych w ANS w Pile oraz pasjonatem nowych technologii.

    1. Mała telewizja

    Podczas spotkania Młodzi Odkrywcy dowiedzą się niemal wszystkiego o rejestracji obrazu – od fotografii do video. Miejscem zajęć będzie specjalistyczna pracownia „MediaLab” w Katedrze Kryminalistyki. Dla dzieci będzie to konfrontacja z telewizją w wydaniu mini.

    Zajęcia poprowadzi mgr Artur Godlewski, politolog, były funkcjonariusz Policji z trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Miłośnik komputerów, fotografii i dronów.

    Organizacja zajęć

    1. Informacje o podziale na grupy otrzymali Państwo via mail. Nie ma możliwości zmiany grup.
    2. Zajęcia odbywają się w godz. 9:00 – 12:45.
    3. Prosimy o przyprowadzanie dzieci 15 minut przed rozpoczęciem zajęć, tj. o godz. 8:45. Zarejestrujemy obecność dzieci i przekażemy pod opiekę Wolontariusza.
    4. Posimy o uzupełnienie indeksów (tytuł zajęć, nazwisko wykładowcy, data)!
    5. Po każdych zajęciach, pod opieką wolontariusza, dzieci przechodzą na kolejne zajęcia, zgodnie z ich harmonogramem i podziałem na grupy.
    6. Pomiędzy zajęciami jest krótka przerwa. Organizator nie zapewnia uczestnikom zajęć cateringu. Prosimy wyposażyć dzieci w przekąski, kanapki, napoje. Sugerujemy przygotowanie poczęstunku, jak na zajęcia szkolne.
    7. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci z zajęć, tj. o godz. 12:45.
    8. Przypominamy: rodzice i opiekunowie prawni dzieci nie uczestniczą w zajęciach.
    9. Zajęcia odbywają się w 1 budynku: (na I i II piętrze).

    Galeria zdjęć

    © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

    UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

    Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"