
Witajcie Młodzi Odkrywcy!
Przed Wami trzecie zajęcia, na które serdecznie zapraszamy już 11 stycznia br. Przygotowaliśmy dla Was cztery interesujące tematy:
Dzieci poznają historię maszyn budowlanych – od starożytności po czasy współczesne, a także będą uczestniczyć w pokazie modeli maszyn budowlanych. W trakcie zajęć będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: Dlaczego maszyny budowlane są żółte? Czy kolor kasku ma znaczenie? Skąd się wzięły konie mechaniczne?
Zajęcia poprowadzi dr inż. Jarosław Kołodziej, absolwent Politechniki Koszalińskiej i wieloletni jej pracownik dydaktyczno-naukowy. Obecnie adiunkt w Katedrze Budownictwa Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Autor licznych ekspertyz i opracowań technicznych z dziedziny budownictwa. Główny konstruktor w projekcie badawczym współfinansowanym przez NCBiR, dotyczącym innowacyjnego systemu energooszczędnego budownictwa prefabrykowanego. Laureat nagrody pierwszego stopnia Ministra Transportu i Budownictwa za prekursorskie badania doświadczalne stalowych kratownic dachowych. Prywatnie pasjonat klocków technicznych i historii techniki.
Warsztaty mają na celu doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą o możliwości kontroli reakcji stresowej i alternatywnych sposobach reagowania w sytuacjach trudnych. Dzieci i młodzież często stykają się z sytuacjami przekraczającymi ich możliwości radzenia sobie i doświadczają negatywnych skutków stresu. Warsztaty mogą stanowić istotną pomoc w wypracowaniu odporności, zwiększeniu efektywności nauki i czerpaniu radości z życia.
Zajęcia poprowadzi dr Romualda Kosmatka, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktoryzowała się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe oraz szkolenia w zakresie: systemowej terapii rodzin, terapii behawioralno-poznawczej, dialogu motywującego, nauk o rodzinie oraz coachingu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Główne obszary zainteresowań badawczych to: psychologia rozwoju, problemy zdrowia publicznego, m.in. starzenie się, niepełnosprawność, wykluczenie społeczne, komunikacja interpersonalna oraz coaching.
Autorka artykułów przeznaczonych dla rodziców i nauczycieli dzieci w wieku szkolnym. Bierze udział w konferencjach, seminariach oraz warsztatach krajowych i zagranicznych.
Zajęcia poprowadzi mgr Justyna Jasoń-Pawłowska, mama, żona, triathlonistka, przedsiębiorca. Absolwentka Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile na specjalności coaching i przywództwo. Jest pasjonatką zdrowego trybu życia pełnego ruchu i dobrego jedzenia. Ma za sobą trudną drogę z ogromnej otyłości (118 kg), do dzisiaj kiedy czuje się ze sobą dobrze i zdrowo. Uwielbia pracować z dziećmi, którym pokazuje jak dokonywać lepszych wyborów żywieniowych.
W trakcie interaktywnych zajęć uczestnicy odkryją fascynujący świat pszczół i ich kluczową rolę w produkcji żywności. Poprzez praktyczne ćwiczenia dzieci poznają różne gatunki zapylaczy oraz stworzą własne ekologiczne torby z pszczelimi motywami. Warsztat łączy edukację ekologiczną z kreatywnymi działaniami, zapewniając uczestnikom ciekawe doświadczenia edukacyjne.
Zajęcia poprowadzi Bożena Wola, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, edukatorka ekologiczna i Prezeska Fundacji Pszczoła. Posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie organizacji i nadzorowania produkcji rolniczej i pszczelarskiej (ROL.09) oraz ponad 15-letnie doświadczenie w optymalizacji procesów w międzynarodowych korporacjach. Obecnie łączy działalność edukacyjną z doradztwem ESG dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pod jej kierownictwem Fundacja Pszczoła otrzymała prestiżową nagrodę Super Samorząd 2020 przyznawaną przez Fundację im. Stefana Batorego i zrealizowała międzynarodowe projekty, w tym BEEOMONITORING we współpracy z BNP Paribas FR/PL i BeeOdiversity BE. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla zróżnicowanych grup odbiorców, łącząc wiedzę praktyczną z innowacyjnym podejściem do edukacji ekologicznej. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu ESG na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz studiów z logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw.
Organizacja zajęć
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"