Harmonogram zajęć | 05.04 br.

Data: 21.03.2025

Witajcie Młodzi Odkrywcy!
Przed Wami drugie zajęcia w semestrze letnim, na które serdecznie zapraszamy już 5 kwietnia br. Przygotowaliśmy dla Was cztery interesujące tematy:

  1. Ptaki w mieście

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z gatunkami ptaków, które można spotkać w mieście. Dowiedzą się dlaczego te zwierzęta wybrały otoczenie ludzi, jakie są ich zwyczaje i gdzie można je znaleźć. Zostaną również omówione czyhające na nie zagrożenia oraz sposoby, w jakie możemy im pomóc.

Zajęcia poprowadzi Natalia Goździewska, studiuje biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się środowiskiem oraz ptakami. Jest kierowniczką Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników działającego na Wydziale Biologii UAM.

    1. Z cukrzycą za pan brat. Co zrobić, gdy jest za mało cukru w organizmie

    Zajęcia będą okazją, by dowiedzieć się, jak cukier wpływa na nasze ciało oraz czym jest cukrzyca i jak ją rozpoznać. Zastanowimy się także, czy cukier to tylko słodycze, a na koniec porozmawiamy o tym, jak pomóc osobie, która ma bardzo niski poziom cukru we krwi.

    Zajęcia poprowadzi mgr Edyta Libuda, absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, od 19 lat związana z naszą Uczelnią. Pracuje jako wykładowczyni w Katedrze Pielęgniarstwa i jednocześnie aktywnie wykonuje zawód pielęgniarki. Prywatnie mama dwóch synów, pasjonuje się literaturą – zwłaszcza kryminałami – a także komunikacją międzyludzką i psychologią.

    1. Czy fizjoterapia boli?

    To pytanie zadaje sobie wiele osób, które po raz pierwszy mają trafić do fizjoterapeuty. Podczas zajęć wspólnie odkryjemy, kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje na co dzień. Dowiemy się, w jakich sytuacjach można potrzebować jego pomocy, jak wygląda wizyta i czy naprawdę trzeba się jej bać. Zobaczymy, że fizjoterapia to nie tylko ćwiczenia i masaże, ale także ciekawy sposób pomagania ludziom – od dzieci po seniorów. W przystępny i wesoły sposób porozmawiamy o ciele, zdrowiu i ruchu. Przekonacie się, że fizjoterapia wcale nie musi boleć, a wręcz przeciwnie – może być przyjemna i bardzo pomocna!

    Zajęcia poprowadzi mgr Joanna Kowalczyk, magister fizjoterapii, chiropraktyk, 12 lat temu swoją karierę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Hipoterapii i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Stobno, gdzie pracowała ponad 8 lat jako fizjoterapeutka. Na przestrzeni lat poszerzała swoją wiedzę o różne kursy np.: Terapii Ręki, Sensoplastyki, Integracji Sensorycznej. W późniejszym czasie rozpoczęła pracę w Niepublicznym Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej, jak również w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Od 5 lat pracuje w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile na stanowisku Asystent w Katedrze Fizjoterapii. Wielką radość przynosi jej wprowadzanie studentów w świat fizjoterapii. Nauka zasad pracy i nowych technik jest dla niej bardzo ważną życiową drogą w której pokazuje odpowiednie narzędzia, które pozwolą wybrać im ich własną drogę zawodową. Prywatnie mama Franciszka.

    1. Banki i pieniądze

    Podczas zajęć dowiecie się, skąd właściwie wzięły się pieniądze i jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Porozmawiacie o tym, jak działają banki, do czego służą konta i karty, jak można bezpiecznie oszczędzać oraz na czym polega inwestowanie. Wspólnie zastanowicie się też, jak unikać oszustw i nie tracić pieniędzy. Zajęcia będą pełne zabawy – przeprowadzony będzie quiz „Prawda czy fałsz”, który pozwoli sprawdzić Waszą wiedzę, a także ciekawe dyskusje, podczas których każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego o świecie finansów i przekonać się, że pieniądze to nie tylko monety i banknoty, ale też odpowiedzialność i spryt!

    Zajęcia poprowadzi Snizhana Holub, studentka ANS w Pile na kierunku ekonomia, specjalność rachunkowość i doradztwo podatkowe.

    Organizacja zajęć

    1. Informacje o podziale na grupy otrzymali Państwo via mail. Nie ma możliwości zmiany grup.
    2. Zajęcia odbywają się w godz. 9:00 – 12:45.
    3. Prosimy o przyprowadzanie dzieci 20 minut przed rozpoczęciem zajęć, tj. o godz. 8:40. Zarejestrujemy obecność dzieci i przekażemy pod opiekę Wolontariusza.
    4. Prosimy o uzupełnienie indeksów (tytuł zajęć, nazwisko wykładowcy, data)!
    5. Po każdych zajęciach, pod opieką wolontariusza, dzieci przechodzą na kolejne zajęcia, zgodnie z ich harmonogramem i podziałem na grupy.
    6. Pomiędzy zajęciami jest krótka przerwa. Organizator nie zapewnia uczestnikom zajęć cateringu. Prosimy wyposażyć dzieci w przekąski, kanapki, napoje. Sugerujemy przygotowanie poczęstunku, jak na zajęcia szkolne.
    7. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci z zajęć, tj. o godz. 12:45.
    8. Przypominamy: rodzice i opiekunowie prawni dzieci nie uczestniczą w zajęciach.
    9. Zajęcia odbywają się w budynkach: AB.

    Galeria zdjęć

    © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

    UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

    Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"