Witajcie Młodzi Odkrywcy!
Przed Wami drugie zajęcia w semestrze letnim, na które serdecznie zapraszamy już 5 kwietnia br. Przygotowaliśmy dla Was cztery interesujące tematy:
Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z gatunkami ptaków, które można spotkać w mieście. Dowiedzą się dlaczego te zwierzęta wybrały otoczenie ludzi, jakie są ich zwyczaje i gdzie można je znaleźć. Zostaną również omówione czyhające na nie zagrożenia oraz sposoby, w jakie możemy im pomóc.
Zajęcia poprowadzi Natalia Goździewska, studiuje biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się środowiskiem oraz ptakami. Jest kierowniczką Sekcji Ornitologicznej Koła Naukowego Przyrodników działającego na Wydziale Biologii UAM.
Zajęcia będą okazją, by dowiedzieć się, jak cukier wpływa na nasze ciało oraz czym jest cukrzyca i jak ją rozpoznać. Zastanowimy się także, czy cukier to tylko słodycze, a na koniec porozmawiamy o tym, jak pomóc osobie, która ma bardzo niski poziom cukru we krwi.
Zajęcia poprowadzi mgr Edyta Libuda, absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, od 19 lat związana z naszą Uczelnią. Pracuje jako wykładowczyni w Katedrze Pielęgniarstwa i jednocześnie aktywnie wykonuje zawód pielęgniarki. Prywatnie mama dwóch synów, pasjonuje się literaturą – zwłaszcza kryminałami – a także komunikacją międzyludzką i psychologią.
To pytanie zadaje sobie wiele osób, które po raz pierwszy mają trafić do fizjoterapeuty. Podczas zajęć wspólnie odkryjemy, kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje na co dzień. Dowiemy się, w jakich sytuacjach można potrzebować jego pomocy, jak wygląda wizyta i czy naprawdę trzeba się jej bać. Zobaczymy, że fizjoterapia to nie tylko ćwiczenia i masaże, ale także ciekawy sposób pomagania ludziom – od dzieci po seniorów. W przystępny i wesoły sposób porozmawiamy o ciele, zdrowiu i ruchu. Przekonacie się, że fizjoterapia wcale nie musi boleć, a wręcz przeciwnie – może być przyjemna i bardzo pomocna!
Zajęcia poprowadzi mgr Joanna Kowalczyk, magister fizjoterapii, chiropraktyk, 12 lat temu swoją karierę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Hipoterapii i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Stobno, gdzie pracowała ponad 8 lat jako fizjoterapeutka. Na przestrzeni lat poszerzała swoją wiedzę o różne kursy np.: Terapii Ręki, Sensoplastyki, Integracji Sensorycznej. W późniejszym czasie rozpoczęła pracę w Niepublicznym Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej, jak również w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Od 5 lat pracuje w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile na stanowisku Asystent w Katedrze Fizjoterapii. Wielką radość przynosi jej wprowadzanie studentów w świat fizjoterapii. Nauka zasad pracy i nowych technik jest dla niej bardzo ważną życiową drogą w której pokazuje odpowiednie narzędzia, które pozwolą wybrać im ich własną drogę zawodową. Prywatnie mama Franciszka.
Podczas zajęć dowiecie się, skąd właściwie wzięły się pieniądze i jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Porozmawiacie o tym, jak działają banki, do czego służą konta i karty, jak można bezpiecznie oszczędzać oraz na czym polega inwestowanie. Wspólnie zastanowicie się też, jak unikać oszustw i nie tracić pieniędzy. Zajęcia będą pełne zabawy – przeprowadzony będzie quiz „Prawda czy fałsz”, który pozwoli sprawdzić Waszą wiedzę, a także ciekawe dyskusje, podczas których każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego o świecie finansów i przekonać się, że pieniądze to nie tylko monety i banknoty, ale też odpowiedzialność i spryt!
Zajęcia poprowadzi Snizhana Holub, studentka ANS w Pile na kierunku ekonomia, specjalność rachunkowość i doradztwo podatkowe.
Organizacja zajęć
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"