Harmonogram zajęć | 02.03.2024 r.

Data: 26.02.2024

Witajcie Młodzi Odkrywcy!
Przed Wami pierwsze w semestrze letnim zajęcia, na które serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę tj. 2 marca br. Przygotowaliśmy dla Was cztery interesujące tematy:

  1. Ocena funkcjonalna w sporcie

Functional Movement Screen (FMS) służy do diagnozy osób zdrowych, aktywnych ruchowo (sportowcy, strażacy, żołnierze) w celu oceny stopnia ryzyka wystąpienia u nich kontuzji oraz oceny jakości wzorców ruchowych. FMS to nie tylko skomplikowana nazwa, ale przede wszystkim fantastyczne narzędzie, które pomaga zrozumieć, jak nasze ciała pracują i jak możemy zadbać o nie jeszcze lepiej! Podczas spotkania dzieci dowiedzą się, dlaczego ruch jest tak ważny, jakie są różnice między różnymi rodzajami ruchów, a także jak unikać ewentualnych kontuzji poprzez dbanie o swoje ciało. Dzieci będą miały okazję przejść przez serię ćwiczeń, które pozwolą im zauważyć, jak sprawnie poruszają się ich ciała.

Zajęcia poprowadzi dr Łukasz Michałowski, fizjoterapeuta, doktor nauk o kulturze fizycznej, adiunkt w Katedrze Fizjoterapii ANS Piła. Były fizjoterapeuta RehaSport Clinic. Instruktor pływania i kulturystyki. Uczestnik licznych kursów z zakresu sportu i rehabilitacji: Kinesiology Taping, McKenzie, Performance Stability, Nowoczesny trening motoryczny w grach zespołowych, Functional Movement Screen, Wykorzystanie oporu elastycznego w postępowaniu fizjoterapeutycznym, Fascial Distortion Model, Diagnostyka obrazowa narządu ruchu, Functional Fascial Taping, EXOS.

    1. Czym skóra za młodu nasiąknie…? Warsztaty pielęgnacji skóry dzieci w wieku szkolnym

    Okres dojrzewania jest burzliwym momentem w życiu każdego człowieka. W tym okresie również skóra nastolatka przechodzi okres buntu. Pod wpływem zwiększonego wydzielania hormonów dochodzi do problemów ze skórą. Dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Cera młoda jest wymagająca. Kosmetyki stosowane przez nastolatków powinny być dobrze dobrane pod kątem potrzeb skóry oraz ukierunkowane na konkretne problemy cery młodej. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy, jak należy oczyścić skórę, a następnie nałożyć peeling i maseczkę oraz jakie są konsekwencje niewłaściwej pielęgnacji.

    Zajęcia poprowadzi mgr Justyna Ciszek, asystent z Katedry Kosmetologii ANS w Pile, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Z przyjemnością pracuje z młodzieżą i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach.

    1. W co bawią się angielskie dzieci?

    Każde dziecko lubi zabawę. Bawimy się w berka, chowanego, policjantów i złodziei. Czy angielskie dzieci bawią się w to samo? Jak nazywają się zabawy dla dzieci po angielsku i czy zasady tych zabaw są takie same? Tym będziemy zajmować się na zajęciach. Poznamy angielskie nazwy zabaw i wypróbujemy niektóre z nich.

    Zajęcia poprowadzi mgr Marta Książek-Róg, nauczycielka języka angielskiego, wykładowczyni w Katedrze Filologii ANS w Pile. Zajmuje się glottodydaktyką, a w szczególności rozwijaniem kompetencji komunikacyjnej na poziomach zaawansowanych z wykorzystaniem AI, kreatywnością w klasie językowej oraz zastosowaniem gier w uczeniu się gramatyki.

    1. Dlaczego są śmieci? Porozmawiamy o śmieciach, śmieceniu, recyklingu

    Młodzi odkrywcy wezmą udział w ciekawej podróży przez tajniki świata odpadów. Wspólnie z prowadzącym poszukają odpowiedzi na pytania skąd się biorą śmieci i dlaczego tak ważne jest, aby o nich rozmawiać, ale przede wszystkim jak redukować ich ilość. Dowiedzą się także, jakie korzyści płyną z oddzielnego zbierania odpadów i jak wygląda ich przemysłowe zagospodarowanie.

    Zajęcia poprowadzi dr inż. Tomasz Wojciechowski, stopień doktora w dyscyplinie kształtowanie środowiska, inżynier, manager przedsiębiorstw komunalnych. Prezes zarządu spółki GWDA w Pile, członek i przewodniczący rad nadzorczych (uprawniony do zasiadania w RN spółek Skarbu Państwa). Pomysłodawca i twórca pierwszej polskiej internetowej giełdy odpadów. Członek Rady European Compost Network, pełnomocnik sektora komunalnego Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Poznaniu w zakresie ochrona środowiska. Współtwórca i wiceprezes Stowarzyszenia „Biorecykling”, członek Rady Krajowej Partii Zieloni. Specjalizuje się w tworzeniu w Polsce podwalin pod implementację pakietu Circular Economy. Stara się metodą małych kroków tworzyć rozwiązania na niwie lokalnej (pierwsze polskie Repair Cafe, Zoomy Fashion Circular). Pomysłodawca i założyciel inicjatywy Współdzielnia Piła. Założyciel i koordynator Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym – think-tanku Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

    Organizacja zajęć

    1. Informacje o podziale na grupy otrzymali Państwo via mail. Nie ma możliwości zmiany grup.
    2. Zajęcia odbywają się w godz. 9:00 – 12:45.
    3. Prosimy o przyprowadzanie dzieci 15 minut przed rozpoczęciem zajęć, tj. o godz. 8:45. Zarejestrujemy obecność dzieci i przekażemy pod opiekę Wolontariusza.
    4. Dzieci otrzymają wyprawkę studencką, w tym indeks z uzupełnionymi pierwszymi wpisami. Na każde kolejne zajęcia prosimy o uzupełnienie indeksów (tytuł zajęć, nazwisko wykładowcy, data)!
    5. Po każdych zajęciach, pod opieką wolontariusza, dzieci przechodzą na kolejne zajęcia, zgodnie z ich harmonogramem i podziałem na grupy.
    6. Pomiędzy zajęciami jest krótka przerwa. Organizator nie zapewnia uczestnikom zajęć cateringu. Prosimy wyposażyć dzieci w przekąski, kanapki, napoje. Sugerujemy przygotowanie poczęstunku, jak na zajęcia szkolne.
    7. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci z zajęć, tj. o godz. 12:45.
    8. Przypominamy: rodzice i opiekunowie prawni dzieci nie uczestniczą w zajęciach.
    9. Ze względu na charakter zajęć, prosimy, aby dzieci miały wygodny strój sportowy oraz obuwie na zmianę.
    10. Zajęcia odbywają się w 3 budynkach: B, D oraz F. Prosimy o zapoznanie się mapą kampusu i przyprowadzenie dzieci, zgodnie z harmonogramem oraz dokładne sprawdzenie, do której grupy dziecko należy.

    Galeria zdjęć

    © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

    UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

    Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"